[video:http://www.youtube.com/watch?v=qqgcDwdAAX4 400x300]
Новогодишњи концерт Бечке филхармоније 2011 г.
Neujahrskonzert der Wiener Philharmoniker 2011

Традиционални новогодишњи концерт посвећен бечким валцерима породице Штраус 2010. године предводио је француски диригент Жорж Претр. У овом инсерту ћете чути "Радецки марш" од Јохана Штрауса І који је посвећен аустријском федмаршалу Јозефу Радецком.  "Када су први пут чули овај марш, аустријски војници су, понесени музиком, кренули да тапшу и лупају ногама о под у ритму музике. Ова традиција остала је до данашњег дана. Наиме, пошто се Радецки марш изводи традиционално сваке године на Новогодишњем концерту у Бечу, обичај је да публика тапше у ритму музике".

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ЗАВРШНИХ, МАТУРСКИХ И СПЕЦИЈАЛИСТИЧКИХ ИСПИТА ЗА ВАНДРЕДНЕ УЧЕНИКЕ ОКТОБАРСКИ РОК...pdf

Консултације за ванредне ученике - октобарски рок

Консултације за ванредне ученике - октобарски рок....отвори!

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ ОКТОБАРСКИ РОК

РАСПОРЕД ПОЛАГАЊА ЗА ВАНРЕДНЕ УЧЕНИКЕ ОКТОБАРСКИ РОК...отвори!