''Добро је створити демократију за народ. Али, постоји нешто још боље и значајније: одгојити народ за демократију.'' – Шарл Монтескије

Владавина права, односно поштовање и остваривање људских права темељна је претпоставка демократије и васпитања и образовања за демократију. Међутим, поштовање и остваривање људских права изворно су садржани и омогућени (у правом смислу) само у поштовању и остваривању дечјих права.
Најширу дефиницију дечјих права даје каталог права Конвенције о правима детета (усвојене на Генералној скупштини Уједињених нација 1989. године).

Овом најважнијем међународном уговору о правима детета, који представља и највиши ауторитет у области међународног права детета и уговор о људским правима са највише ратификација, претходи Декларација о правима детета из 1959. године.
Владајућа начела и основни принципи конвенције о правима детета су:

• НАЈБОЉИ ИНТЕРЕС ДЕТЕТА
  • ЖИВОТ, ОПСТАНАК И РАЗВОЈ
  • ПАРТИЦИПАЦИЈА
  • НЕДИСКРИМИНАЦИЈА

Ова четири принципа, на најбољи начин, откривају суштину и структуру сваког права из Конвенције и ближе га дефинишу као основну, базичну потребу, ону без које се не може и коју свако има; такође, свака од ових основних потреба (право) представља вредност којој се тежи и одговорност која се, најпре, изражава у поштовању и признавању.

upis 2019

УПИС У СРЕДЊУ ШКОЛУ!
- промо филм!

ВЕРИФИКОВАНА ИСПИТНА ПИТАЊА ЗА СЕРВИСНЕ ТЕХНИЧАРЕ

ВЕРИФИКОВАНА ИСПИТНА ПИТАЊА ЗА СЕРВИСНЕ ТЕХНИЧАРЕ....ПДФ

ПРОДУЖЕН ЗИМСКИ РАСПУСТ

У циљу превенције ширења грипа у популацији деце и младих, а  имајући у виду актуелне епидемиолошке податке надлежних органа, тела и служби, Министарство просвете, науке и технолошког развоја донело је одлуку да се продужи зимски распуст у основним и средњим школама у Републици Србији.

Распуст ће бити продужен до петка 21. фебруара 2020. године,

а први наставни дан је понедељак  24. фебруар 2020. године и почиње у 14.15 часова за Техничку школу "НОВИ БЕОГРАД."

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЈА ЗA СЕРВИСНЕ ТЕХНИЧАРЕ ИЗ КЛИМАТИЗАЦИЈЕ

ТЕРМИНИ ИСПИТА ЗА СЕРВИСНЕ ТЕХНИЧАРЕ ИЗ ОБЛАСТИ КЛИМАТИЗАЦИЈЕ/ЛИЦЕНЦА А1

ТЕРМИНИ ИСПИТА ЗА СЕРВИСНЕ ТЕХНИЧАРЕ ИЗ ОБЛАСТИ КЛИМАТИЗАЦИЈЕ/ЛИЦЕНЦА А1.....ПДФ

ВАНРЕДНИ УЧЕНИЦИ КОНСУЛТАЦИЈЕ ЗА ФЕБРУАРСКИ РОК 2019/2020.

ВАНРЕДНИ УЧЕНИЦИ - РАСПОРЕД КОНСУЛТАЦИЈА ЗА ФЕБРУАРСКИ РОК 2019/2020......DOCX

ТШ "НОВИ БЕОГРАД" ЈЕ РЕГИОНАЛНИ ЦЕНТАР

Техничка школа "Нови Београд" је регионални центар за обуку сервисних техничара из области расхладе за
БЕЗБЕДНО РУКОВАЊЕ ФРЕОНИМА И ШТЕТНИМ ГАСОВИМА!

Информације и пријаве :
Самир Хоџић-Координатор за образовање одраслих