Као школа која је увек спремна да испрати најмодернија дешавања када су у питању нове технологије из оквира деловања Школе, иницирали смо и остварили сарадњу са реномираним компанијама из земље и иностранства.

Активно партнерство између школе и предузећа у процесу учења и припреме за свет рада по завршетку школовања и када су у питању редовни ученици, али и у оквиру нашег Центра за континуирано (целоживотно образовање и усавршавање), незаобилазан је чинилац савременог приступа образовању.

Зато смо предузели активности да одређени број часова везаних за образовне профиле механичар за грејну и расхладну технику и техничар машинске енергетике буде изведен у сарадњи са најреномиранијим компанијама које делују у области грејне и расхладне технике.

Реализација ове идеје започела је са компанијом "ЕТАЖ" која је заступник/увозник производа угледних европских произвођача у области термотехничких инсталација и  модерно усмерена фирма која у потпуности разуме значај овакве врсте сарадње.Зато је  Славољуб Вукчевић а после њега и његов наследник Владимир Цвијовић, уложио кључне напоре да ова сарадња добије садашњи вид. То се односи и на успостављање контаката, опремање кабинета за грејну технику, одвођење професора и ученика у компанијске центре за обуке и презентације као и одржавање предавања из одговарајућих области у нашим школским кабинетима.Такође постоји могућност за организовање семинара за професоре као веза између теорије и праксе у области термотехничких инсталација.

Компаније и сарадници који су укључени у ову сарадњу:

ETAŽ -                    www.etazgrejanje.com         С. Вукчевић, В. Цвијовић

BOSCH -                www.bosch-climate.rs,         М. Купарић, Д. Перовић

REHAU -                www.rehau.rs,                       Д. Аљиновић, В. Ђурђевић

GRUNDFOS -        www.grundfos.rs                  Никола Топаловић

CALEFFI -              www.caleffi.com                   Владимир Милидраговић

DANFOSS  -           www.grejanje.danfoss.com  Дејан Величковић

HERZ  Armaturen - www.herz.rs                         И. Здравковић, M.Ћурчић

SCHIEDEL -           www.schiedel.rs                   Милан Михајловић

STEELSOFT -         www.steelsoft.rs                  Д. Брчин, Н. Раденковић

FISCHER   -            www.fischer.de                     Славољуб Вукчевић

КАЛЕНДАР РАДА ШКОЛЕ ЗА 2011/2012 СЕ НАЛАЗИ У ФОТОГАЛЕРИЈИ У ОДЕЉКУ *НАСТАВА